Učenci, ki obiskujejo obvezni izbirni predmet šolsko novinarstvo, so spoznali, kako zanimiv, pester in tudi naporen je poklic novinarja. V torek, 21. 2. 2017, so kljub počitniškemu vzdušju pridno delali, saj so obiskali Televizijo AS, Radio Murski val in Vestnik. Spoznali so poklic novinarja v praksi in ugotovili, da nam je čas še prehitro minil. Učenci so se preizkusili kot novinarji v studiu, v živo so bili na Radiu Murski val in seznanile so se, kako poteka priprava izdaje tednika Vestnik. Učence sedaj čaka priprava pisnih izdelkov na temo današnjega dne, ki jih bomo objavili v šolskem glasilu in na spletni strani šole. Posnetek s prispevki učencev si bomo lahko ogledali že naslednji teden.

Matejka Pavličič Pukšič