V ponedeljek, 19. 3. 2018, je v Pokrajinski in študijski knjižnici Murska Sobota potekal regijski otroški parlament, na katerem so se predstavljali učenci iz štirih upravnih enot: UE Murska Sobota, UE Ljutomer, UE Gornja Radgona in UE Lendava.

V sodelovanju z Društvom prijateljev mladine Murska Sobota je letos program srečanja pripravila naša šola. V kulturnem programu so nastopile učenke Kiara Katalinič, Nuša Bojnec in Leila Mazouzi. Šestošolka Leila se je zelo uspešno preizkusila tudi v vlogi delovne predsednice otroškega parlamenta.

Na srečanju so učenci predstavili sklepe o pereči problematiki s področja šolstva in šolskega sistema doma in v tujini, ki so jih oblikovali na medobčinskih parlamentih.

Nuša Grah

mentorica SUŠ