V torek, 16. 10. 2018, se nas je pet učencev iz 8. razreda skupaj z učiteljico Vanjo Mladenovič udeležilo kuharskih delavnic na SŠGT Radenci. Ko smo prišli, nas je prijazno sprejela učiteljica, ki poučuje na njihovi šoli in nam povedala kaj vse bomo počeli. Popeljala nas je do kuhinje, kjer nas je pričakal učitelj kuhanja. Najprej nam je razkazal kuhinjo, nato pa nas je razdelil v skupine. Dobili smo navodila za delo. Začeli smo kuhati. Kuhar je bil zelo prijazen. Pomagali so nam tudi dijaki, ki obiskujejo gostinsko šolo. Učitelj strežbe nam je pokazal, kako se moramo obnašati pri večerji in kako pravilno pripraviti in uporabljati pribor. Potem smo si ogledali predstavitev, ki sta jo pripravili dijakinji, ki obiskujeta smer gastronomija in turizem. Bilo je zelo poučno. Veliko zanimivega smo se naučili in novega izvedeli. Nestrpno smo čakali, da nam bodo postregli z jedmi, ki smo jih pripravljali. Vse je bilo zelo okusno. Nato smo se poslovili in se počasi odpravili nazaj domov. Vsi smo bili nad delavnicami zelo navdušeni.

Alja Meolic, 8.a