Pred nestrpno pričakovanimi počitnicami smo zadnji petek pouka, 21. 6. 2019, izvedli tabor za učence, ki se poslavljajo od podružnične šole v Dokležovju. Septembra se bodo pridružili učencem, ki jih čakajo na matični šoli v Bakovcih in se med sabo že dobro poznajo. Vsi učenci 4. b  so se udeležili omenjenega tabora. V petek popoldne smo na dvorišču šole postavili šotore, oblikovali taborniški  vod Prekmurskih žab, oblikovali zastavo voda, določili vodnika, zastavonošo in klic voda. Nato smo spoznavali vrste tabornih ognjev,  enega izmed njih tudi postavili ter ga proti večeru prižgali. Igrali smo taborniške igre, ki so precej tekmovalnega značaja, zato so bile zelo pestre. Kot pravi taborniki so učenci sami poskrbeli za pripravo večerje. Ob tabornem ognju smo opravili taborniški krst s preskakovanjem ognja in ob krstu prejeli taborniško rutico ter taborniško ime. Sledila je zanimiva noč pod zvezdami med katero nas je proti jutru presenetil rahel dež. Vstali smo zelo zgodaj in skupnimi močmi pospravili tabor in posledice večernega praznovanja Starši otrok so nam zjutraj pripravili prav prijetno presenečenje, saj so prinesli zajtrk, ki je vsem dobro teknil. Po zajtrku smo se odpravili domov na zasluženo spanje.

Bojan Vereš – Žilavi orel