V okviru tedna tednu mobilnosti in dneva brez avtomobila smo v petek, 20. 9., z učenci izvedli različne aktivnosti. Zjutraj je za vse učence na dvorišču šole bil pripravljen prometni poligon. Do šolskega vhoda so učenci morali premagati vse postavljene ovire. Nato smo se vsi z organiziranim prevozom odpravili v Beltince, kjer  smo se udeležili delavnic, ki so bile organizirane s strani odbora SPV Občine Beltinci. Slogan letošnjega dne brez avtomobila je bil “Gremo peš”. Aktivno smo se vključili v pester program delavnic. Spoznavali smo varno in pravilno potovanje z avtobusom in ostale ponujene aktivnosti v okviru te prireditve. Po vrnitvi na šolo, smo se srečali še s pisatelji. Na šoli smo gostili pisateljici Jano Kolarič in Tino Bilban. Druženju so se priključili še otroci iz vrtca. Dan je bil lep in poučen.

Bojan Vereš