V petek, 29.11.2019, smo se z vedoželjnimi učenci 5. in 6. razreda udeležili prvega predavanja v sklopu MINI UNIVERZE iz Maribora, ki je potekalo na OŠ Črenšovci. Predavanje je imelo pomenljiv naslov Vse je beda! Učencem je zanimiv predavatelj dr. Andrej Naterer predstavil značilnosti odraščanja. MINI UNIVERZA otroke na nevsiljiv način in neopazno navdušuje za raziskovanje in znanost ter jih pripravlja na to, da bodo kasneje v največji meri lahko uresničili svoje akademske potenciale. MINI UNIVERZA tematizira vsebine, ki niso zajete v osnovnošolskih učnih in vzgojnih vsebinah ali pa so zajete samo obrobno. Svoje mini študente spodbuja, vodi in podpira na poti iskanja odgovorov in razlag fenomenov, pa tudi čisto običajnih pojavov tega sveta. Udeležili se bomo še dveh predavanj, in sicer v januarju na temo Tornado in orkan v dnevni sobi in v februarju na temo Kako deluje spomin.

Ingrid F. Škarabot, pedagoginja