V ponedeljek, 5. 10. 2020, smo si učenci šestih, sedmih in osmih razredov ogledali gledališko predstavo Tajno društvo PGC. Predstava je bila zelo zanimiva, zabavna, pa tudi poučna. Ogleda predstave smo se zelo veselili, saj se, zaradi trenutne situacije dolgo nismo mogli odpraviti v gledališče. Zgodba govori o mladi druščini, ki zbira risalne žebljičke. Ker jih vsebina oglasnih desk dolgočasi, se odločijo, da bodo nanje dajali svoje pesmi. Dolgo časa to ostane skrivnost, naposled pa le priznajo, da so oni krivi. Seveda se niso mogli zlahka izmazati, vse so namreč izključili iz šole. Tako je vsak odšel svojo pot. Po končanem izobraževanju je vsak postal uspešen na svojem področju. Veseli me, da jih je izključitev iz šole izučila in so se, kljub vsemu postavili na realna tla in uspešno končali šolanje. Upam, da si bomo kmalu spet ogledali kakšno gledališko predstavo, saj se iz njih lahko ogromno naučimo.

Kiara Katalinič, 8. a