S 26. 1. 2021 se učenci prvega triletja vračajo v šolo. V zvezi s tem smo na podlagi priporočil NIJZ in MIZŠ pripravili podrobnejša navodila. Nasploh pa velja, da v šolo prihajajo samo zdravi otroci. Jutranje varstvo je organizirano za učence 1. razreda, podaljšano bivanje pa za učence od 1. do 3. razreda, izvaja se ločeno po posameznih oddelkih.

Prihod v šolo:

• Jutranje varstvo se izvaja za učence 1. razreda, in sicer od 5.45 naprej. Ob prihodu pozvonite na zvonec pri vhodnih vratih.
  • Otroci, ki niso v jutranjem varstvu, pridejo v šolo med30 in 7.45.
  • V šolski objekt vstopajo posamično samo učenci, pri tem ohranjajo 1,5- do 2-metrsko medosebno razdaljo.
  • Otroka pri vhodu v šolo prevzame delavec šole in ga usmeri naprej.

Odhod iz šole:

• Učenci, ki odhajajo sami domov, bodo šolo zapustili ob koncu pouka oz. ob določeni uri, ki ste jo navedli starši.
  • Tisti starši, katerih otrok ima spremstvo, počakate pred vhodom v šolo ob določeni uri (dogovor z razredniki), in sicer takoj po pouku ob 12.10 (če otrok nima kosila), ob 12.30 (če domov odhaja takoj po kosilu), ob 13.00, 13.30, 14.00, 14.30, 15.00 ali ob 15.35, torej samo na vsake pol ure. Vmesnih odhodov iz šole do nadaljnjega ni. Prosimo, da ob določeni uri, vnaprej dogovorjeni z razrednikom, počakate otroka pred vhodom, kamor ga usmeri učitelj, ki je takrat v podaljšanem bivanju. V kolikor vmes pride do sprememb pri odhodih, o tem obvestite razrednika. Prosimo, da se držite dogovorjenih ur.
  • Pri odhodu iz šole učenci ohranjajo 1,5- do 2-metrsko medosebno razdaljo.

Organizacija dela:

• Pouk poteka po urniku v matičnih učilnicah, zaradi organizacije dela so možne spremembe v urniku, o čemer boste obveščeni.
  • Učenci bodo malico in kosilo imeli v matičnih učilnicah po ustaljenem razporedu (malica ob 9.20, kosilo ob 12.10).
  • V matičnih učilnicah učenci ne nosijo mask, obvezne pa so v skupnih prostorih.
  • Zaradi pogostega zračenja učilnic priporočamo, da ima otrok s sabo dodatno jopico ali pulover.
  • Učenci naj imajo vsak dan s sabo bidon oz. plastenko z vodo.
  • Šolske torbe učenci nosijo domov.
  • Učenci prinesejo s sabo knjige iz knjižnice, lahko si sposodijo tudi nove.

Učencem želimo prijetno počutje v šoli.

Ravnateljica in razredniki prvega triletja