Mesec APRIL je posvečen branju. Ob tem se velikokrat spomnimo znamenitega stavka, ki ga je izrekel naš pesnik Tone Pavček »Če ne bomo brali nas bo pobralo!« Nadalje nas tudi Miha Kovač v svoji knjigi  – Berem, da se poberem, vabi in spodbuja, da vzamemo v roke knjigo. Na humoren, zabaven način nam predstavi 10 razlogov, zakaj je vredno vzeti tiskano knjigo v roke in jo prebrati.

2. aprila praznujemo Mednarodni dan knjig za otroke – hkrati je to rojstni dan slavnega pravljičarja Hansa Christiana Andersena. Proti koncu meseca, 23. aprila pa obeležujemo Svetovni dan knjige in avtorskih pravic.

V mesecu aprilu zaključujemo branje za bralno značko.

V sodelovanju z Amnesty International smo z 2. razredom izvedli NOČ KNJIGE. Čeprav naše druženje ni potekalo ponoči, smo z izbrano knjigo MAVRIČNA RIBICA, na pomoč, izvedli učno uro in spoznali pomen sodelovanja in medsebojne pomoči. Poudarek je bil tudi na sprejemanju drugačnosti, saj smo tudi mi vsak na svoj način enkratni in ravno zato čudoviti.

Danica Medved, šolska knjižničarka