V četrtek,  21. 4. 2022, smo si vsi učenci naše šole pogledali film Divja Slovenija, katerega avtor je Matej Vranič. Favna in flora Slovenije premoreta pet ekosistemov. Alpski, kraški, morski, gozdni in panonski svet gostijo zelo raznolike oblike življenja. V dokumentarnem filmu smo videli značilen živalski in rastlinski svet slovenskih pokrajin.

Učenci razrednega pouka so nato nadaljevali naravoslovni dan s sprehodom v naravo, na katerem so si favno in floro panonskega sveta ogledali na terenu. Učenci POŠ Dokležovje so se odpravili k reki Muri in se tam družili ob igranju različnih gibalnih iger. Učenci razredne stopnje OŠ Bakovci so si najprej ogledali na novo zasajeni šolski sadovnjak, nato pa so se učenci prve triade odpravili do Kamešnice v Bakovcih. Na poti so videli lovsko opazovalnico, opazovali žabo ter prisluhnili zvokom iz narave. Učenci 4. in 5. razreda so odkrivali gozdni svet na svojem sprehodu do reke Mure.

mag. Alenka Mujdrica Rožman in Urška Černi