26.5. smo se z učenci naše šole udeležili Nacionalno športno-družbenega programa Veter v laseh. Program se pod sloganom S športom proti zasvojenosti odvija v številnih krajih po vsej Sloveniji že več kot dve desetletji. Namen programa je širiti ljubezen do športa ter predstaviti športno aktivnost kot zdrav in zabaven način preživljanja prostega časa in najboljšo protiutež vsem oblikam sodobnih zasvojenosti. Glavni cilj programa Veter v laseh je mladim ponuditi raznolike športne aktivnosti v obliki brezplačnih eno ali večdnevnih dogodkov in vadb. V sklopu tega pa tudi osveščanje mladih in njihovih staršev o pozitivnih učinkih redne telesne dejavnosti in negativnih posledicah različnih oblik zasvojenosti ter spodbujanje in usmeritev mladih in njihovih družin v aktivno preživljanje prostega časa in redno športno udejstvovanje. Ključni dejavnik pri vzpostavitvi zdravega življenjskega sloga otrok so starši oziroma družina, zato je poseben poudarek na osveščanju staršev o pomembnosti redne telesne aktivnosti in zdrave prehrane.

Športna pedagoga, Silvo Pugelj in Leon Horvat