V sklopu UNESCO projekta Učenec poučuje so se v tem šolskem letu v vlogi učiteljev preizkusili učenci sedmega in osmega razreda. Nika Režonja in Nina Rožman Lenarčič sta pripravili uro slovenščine za sošolce, Eva Novak iz 8. razreda pa je na igriv način poučevala nemščino učence tretjega razreda. Skupaj so ponavljali besedišče za jesen v nemščini. Lana Hanžekovič, Neva Kalamar, Davor Pomper in Patrik Kuzma  so se preizkusili v vlogi učitelja nemščine v kombiniranem oddelku 3. in 4.b na podružnici v Dokležovju. Aljaž Rogan, Ian Meolic, Gabriel Hajduk in Žiga Papič so se učili z učenci 4.a. Učenci, ki so za eno šolsko uro postali učitelji, so spoznali, kako raznolik, zanimiv in odgovoren je ta poklic.

Matejka Pavličič Pukšič