V petek, 18. 11. 2022, smo z učenci podružnične šole v Dokležovju izvedli naravoslovni dan. Ta je bil zelo pestro obarvan. Zjutraj smo se najprej vsi skupaj družili ob tradicionalnem slovenskem zajtrku, nato pa že z nestrpnostjo pričakovali obisk čebelarja, Slavka Voharja. Gospod Slavko nam je predstavil delo čebelarja ter življenje in delo čebelic. Njegovemu obisku so prisostvovali tudi otroci z vrtca. Sledile so delavnice, na katerih smo z učenci pripravili jabolčni čaj in popečene kruhke. Nato smo se lotili risanja panjskih končnic in jih prilepili na recikliran čebelnjak, izdelan iz odpadne KEMS embalaže. Da pa čebelnjak ne bi sameval, so učenci 1. in 2. razreda izdelali še čebelice, učenci 3. in 4. razreda pa so na plakatih, ki so jih izdelali sami, predstavili sestavine tradicionalnega slovenskega zajtrka.

Barbara Štrakl