V toplih jesenskih dopoldnevih smo začeli z obiranjem melise in mete na šolskem vrtu. Z učenci 2. razreda smo enkrat tedensko obirali zelišča, ki so zelo lepo uspevala in rasla. Pridelek je bil tolikšen, da smo se večkrat vračali, ker smo želeli pobrati vsega. Aljaž, Rene, Taja, Tia, Urška in Stela so pokazali obilo vztrajnosti in delavnosti, saj smo uredili celoten vrt. Malenkost so nam pomagale tudi petošolke Mija, Ana, Izabela, Ina, Ana Lucija in Ela. Zelišča smo nato natrgali na lističe in jih posušili. Nadalje smo jih zapakirali v vrečke in domači čaj je bil pripravljen. Ker smo zelo sladkosnedi, smo naredili tudi zeliščni sok. V okviru razširjene dejavnosti – zabavne kuhinje, smo tretješolci in petošolke tudi piškotom dodali meto in ugotovili, da izboljša okus. Nastali so metini piškoti, ki so hitro izginili v naših ustih.

Sabina Rožman in Danica Medved