Na POŠ Dokležovje že od začetka šolskega leta zbiramo plastične pokrovčke, zato smo se v okviru podaljšanega bivanja odločili, da izdelamo zbiralnik za zamaške in se prijavili na 2. ustvarjalno-trajnostni natečaj ZAMAŠKONJAM 2023. Tekmujemo v izdelavi kreativnega Zamaškonjama, katerega osnova za izdelavo je odpadni material, ki ni končal na smetišču, ampak je dobil novo uporabno vrednost. Poleg ozaveščanja učencev o skrbi za naše okolje, spodbujanja otrokove domišljije in spretnosti, zmagovalce natečaja čakajo tudi bogate nagrade. Sponzor letošnjega natečaja je namreč blagovna znamka Jolly, ki bo pet šol/vrtcev, ki bodo prejeli največ glasov za Zamaškonjama, nagradila s paketi izvrstnih likovnih potrebščin.

Glasovanje za NAJ ZAMAŠKONJAMA bo potekalo od 27. 3. do 2. 4. 2023 na FB strani Office&More.

Več o ustvarjanju in končnem izdelku v galeriji.

Mentorici Saša Serec in Tjaša Lebar