Po uspešno zaključenem šolskem otroškem parlamentu sta predstavnici Eva Novak iz 8. a in Živa Hanžekovič iz 9. a našo šolo zastopali na medobčinskem otroškem parlamentu na DOŠ Prosenjakovci.

Po uvodnem kulturnem programu so se učenci razporedili po skupinah in debatirali na različne teme v sklopu duševnega zdravja otrok in mladih. Kasneje so učenci predstavili rezultate in številne konkretne predloge.

Svoje vtise sta zbrali tudi naši učenki.

Eva Novak: »Obisk 33. medobčinskega parlamenta je bila zelo lepa izkušnja. Osrednja tema je bilo duševno zdravje otrok in mladih. V skupinah smo obravnavali različne podteme; naša skupina – denimo – vpliv medijev, fizičnega okolja, družbenih omrežij in spleta na duševno zdravje. Mladi parlamentarci smo uspešno zagovarjali svoja stališča in predvsem sklenili, da bo naslednjič, ko nas bo nekdo vprašal, kako smo, ne odgovorimo zgolj »v redu«, ampak bomo povedali, kako se v resnici počutimo.«

Živa Hanžekovič, 9. a: »Včeraj sva se z Evo udeležili 33. medobčinskega otroškega parlamenta. Delali smo v 5 skupinah po 6 učencev. V moji skupini smo se pogovarjali o tem, kaj želimo od odločevalcev, staršev in kaj želimo spremeniti na šoli. Zamisli smo pisali na plakat, ki smo ga kasneje tudi predstavili. Delo je bilo zanimivo. Veliko smo razmišljali o tem, kako bi pomagali otrokom z duševno motnjo. Pomembno je, da stojimo za svojimi idejami, se gibljemo, delamo stvari, ki jih radi počnemo, in da si ne dovolimo, da bi na nas gledali kot na majhne otroke in da ne bi podpirali oz. sprejemali.«

Zapisala: Nuša Grah, mentorica