Narod živi s svojimi šegami in navadami. Te imajo trdno mesto v vsakdanjem  življenju slehernega izmed nas.

Ljudski praznik gregorjevo smo na šoli obeležili v petek, 10. 3. 2023.

Po ljudskem izročilu naj bi se na dan svetega Gregorja, 12. marca, ptički ženili. Praznovanje se po slovenskih pokrajinah razlikuje med seboj. Naši učenci so na izviren način predstavili njihovo videnje prebujanja narave. S petjem, plesom, uprizoritvijo igrice  in recitali so nas spomnili, da je ta šega še zmeraj živa med nami. Da  nas združuje in zbliža, ker pomeni našo slovensko identiteto. Po proslavi se je druženje nadaljevalo v jedilnici šole ob bogato obloženi mizi v  spremstvu ptičjega koncerta. V spomin na ta dan so se učenci lahko slikali s svojimi prijatelji – da z leti spomin na lepe dni  ne obledi.

Pripravili: Alenka Kolenko, Danica Medved, Mitja Medved