Srebrno priznanje v roke tudi učencem OŠ Bakovci

Učenci Davor Pomper, Aljaž Rogan, Laura Štrakl (7.a razred) ter Staša Černjavič in Taja Lukač (9.a razred) so v tem šolskem letu sodelovali v projektu, ki ga je razpisala Turistična zveza Slovenije. Zveza je povabila sodelujoče šole, da v okviru 37. festivala Turizmu pomaga lastna glava predstavijo svoja projektna dela in turistične produkte na tržnici, ki je potekala za pomurske šole 6.4.2023 v Mercator centru Murska Sobota. Na prizorišču sta učence pozdravila Jure Sodja, predsednik ocenjevalne komisije ter Uroš Kamenšek, predsednik Pomurske turistične zveze.

Naši učenci so širši javnosti predstavili šestmesečno projektno delo pod naslovom Balonček – Ko zrak dobi obliko. V okviru raziskave sta nastala dvodnevna turistična ponudba za Balonarski festival v Bakovcih ter priročnik Fridolinove športne dogodivščine, ki sta požela veliko pohvale. Ob vsem pestrem dogajanju so učenci imeli priložnost spoznati župana Murske Sobote, Damjana Anželja ter sponzorje in številne obiskovalce na njihovi stojnici. Glavno vodilo naših udeležence za ta dan pa je bilo, da se imajo ob vsem opravljenem delu kar se da lepo. Tako so spletli nove vezi, nova spoznanstva ter se vrnili s številnimi izkušnjami.

Alenka Kolenko, mentorica