Slovenska karitas je skupaj z Javno agencijo RS za varnost v prometu in Zavodom Med.Over.Net organizirala nagradni literarni natečaj Beseda zdravi. Mladi ustvarjalci so se letos lotili razmišljanja o tem, kako lahko življenje brez alkohola pozitivno vpliva na naša življenja. Zelo pomemben je pogovor, saj lahko beseda pomaga, zdravi. Sodelovalo je 56 šol in učenci ter dijaki so ustvarili kar 167 literarnih prispevkov. Izmed vseh prispevkov je strokovna žirija nagradila petnajst najboljših. Med nagrajenci je bil tudi naš osmošolec Tijan Sedonja, ki je napisal pesem z naslovom Bodi zdrav in dobil priznanje ter praktične nagrade.

Matejka Pavličič Pukšič, mentorica