Na Podružnični osnovni šoli Dokležovje smo se v tem šolskem letu vključili v projekt KREATIVCI. Radi smo ustvarjalni, zato smo se odločili, da na različne načine polepšamo šolske prostore. Svojo kreativnost smo usmerili v sebe in v vseh dejavnostih sledili misli »Vsakdo je mavrica različnih možnosti.« Steno v razredu smo tako odeli v pisane, razlite barve in dodali še pozitivno misel, ki je bila rdeča nit naših dejavnosti.

V okviru projekta smo tako preko šolskega leta pripravljali različne dejavnosti s poudarkom na osebnosti, značaju, vrlinah in vrednotah. Prav slednje so tiste, ki posameznika bogatijo in povezujejo. Osebne vrednote so učenci nato izlili tudi na papir in jih okrasili z barvami, ki predstavljajo njih same. Skupaj smo izbrali tudi nekaj besed, ki nam veliko pomenijo in jih v obliki križanke predstavili na šolskem hodniku ter ga na ta način malo olepšali. Z rožicami iz odpadnega materiala, ki krasijo naše mize in v prostor prinašajo pomladno razpoloženje, pa smo naredili še korak naprej k ekološki ozaveščenosti.

učiteljici Tjaša in Saša