V ponedeljek, 21. 12. 2015, smo otroci in učitelji Podružnične šole v Dokležovju pripravili dan odprtih vrat. Povabili smo vaščane in vse tiste, ki so kakorkoli vpeti v  delovanje naše male šole. Po uvodnih nagovorih vodje podružnice gospe Metke Behek, župana občine Beltinci gospoda Kermana in ravnateljice OŠ Bakovci gospe Jožice Lukač, so se otroci šole predstavili s kratkim kulturnim programom.  V sodelovanju z vrtcem Dokležovje so otroci šole in vrtca zaigrali glasbeno – gledališko predstavo z naslovom Zgodba o dobrem volku. Zgodba nas je vse poučila, da ne smemo ocenjujemo le po zunanjem izgledu.  Program so popestrili otroci obeh kombiniranih oddelkov in pevski zbor. Prvošolčki so nam predstavili, kaj so se v teh nekaj mesecih že naučili, tudi v tujem jeziku. Starejši pa s svojo kreativnostjo in ustvarjalnostjo deklamirali pesem, ki je nastala pri pripravi na šolski parlament.  Sledilo je kratko sladko druženje ob piškotih, kavici in čaju.

Bojan Vereš