Danes so naši učenci od 5. do 9. razreda prvi dve šolski uri prisluhnili zelo zanimivemu in poučnemu predavanju z naslovom Varna raba interneta, ki ga je izvedel dr. Renato Lukač. Tematika se je lepo povezala s temo letošnjega otroškega parlamenta kakor tudi s cilji samoevalvacije, ki smo si jih zadali na šoli za to šolsko leto. Učenci so tako nadgradili svoje znanje o komunikacijsko–informacijski tehnologiji, pasteh interneta, spletnem nadlegovanju, delovanju facebooka…. Prav tako so pridobili podatke, kako ravnati in na koga se obrniti v primeru kakršnihkoli težav, vprašanj ali morebitnih nesprejemljivih izkušenj na spletu.

Zahvaljujemo se predavatelju dr. Renatu Lukaču, vsem učencem pa svetujemo premišljeno in preudarno objavo podatkov na spletu ter varno rabo interneta.