Konec prejšnjega tedna so se mladinski pisatelji zopet, že dvajsetič, zbrali v Murski Soboti na srečanju »OKO BESEDE«.

Na naši šoli smo tako nestrpno pričakovali, kdo nas bo obiskal ob tej priložnosti, saj si pisatelji vsako leto vzamejo nekaj časa in pridejo med mlade bralce, za katere tako radi ustvarjajo.

Tako nas je v petek obiskala pisateljica Janja Vidmar. Njenega obiska smo se zelo razveselil, saj njena dela vsi zelo radi beremo. Še zlasti so nam segle do srca njene nagrajene knjige, kjer nas pritegnejo vesele pa tudi žalostne življenjske zgodbe književnih junakov, mladostnikov.

Tokrat nam je pisateljica več spregovorila o njenem potovanju po Mehiki, kjer je gostovala s svojo najnovejšo knjigo Otroci sveta. Vsem nam je želela sporočiti, da naj se veselimo in smo srečni, ker lahko hodimo v šolo, beremo knjige in živimo v miru, kar pa mnogi otroci po svetu ne morejo.

Taka srečanja nas gotovo obogatijo in nagovorijo, da postanemo še bolj vneti bralci.

Marija Antolin, knjižničarka