V četrtek, 22. 2. 2018, je na OŠ Grad potekal 28. medobčinski otroški parlament na temo »šolstvo in šolski sistem«.

Srečanja mladih parlamentarcev sta se udeležili tudi naši osmošolki Ema Kovač in Gloria Makovec. Učenci so po skupinah kritično razmišljali o aktualnih težavah, povezanih s šolskim sistemom pri nas in v tujini ter predstavili prednosti in pomanjkljivosti šolstva v posameznih državah.  Učenci so pokazali, da jim je mar za to, kar se dogaja v šolskem sistemu, in podali kar nekaj konkretnih predlogov za izboljšave na področju šolskega sistema v Sloveniji.

Učenci se zavedajo, kako pomembni so odnosi v šoli – med učenci samimi, med učenci in učitelji ter med učitelji in starši. Prav tako so izpostavili svoje dolžnosti in odgovornosti, ki jih morajo izpolnjevati, da bi pri svojem delu lahko bili uspešni.

Po predstavitvi dela so učenci predlagali in izvolili predstavnike, ki jih bodo zastopali na regijskem in nacionalnem otroškem parlamentu.

O temah s področja šolskega sistema se bomo na šolski ravni pogovarjali tudi v prihodnjem šolskem letu.