V sredo, 28. marca 2018, smo v okviru tehniškega dne na šoli gostili Hiško eksperimentov, ki je manjša oblika prave Hiše eksperimentov v Ljubljani. Slavnostno odprtje je bilo ob 8.30 v jedilnici šole, nato pa se je naša šolska telovadnica za en dan spremenila v pravi center eksperimentiranja. Dopoldanski čas je bil namenjen eksperimentiranju naših učencev, vmes so potekale še spremljevalne aktivnosti. Na razpolago je bilo 50 eksperimentov, med katerimi so učenci krožili po lastni izbiri. Organizacijo Hiške eksperimentov so nam med drugim omogočili tudi donatorji, ki se jim najlepše zahvaljujemo. To so: MOMS, KS Bakovci, Vzajemna zdravstvena zavarovalnica, Saubermacher-Komunala. Velik del sredstev je prispeval naš šolski sklad. Od 12.45 do 16.00 so bila vrata hiške odprta tudi za zunanje obiskovalce. Našim učencem so se pridružili njihovi starši, stari starši, prijatelji, otroci iz vrtca. Bilo je zanimivo in poučno, na svoj račun so prišle vse radovedne in odprte glave. Spoznali smo mnoge zakonitosti in optične prevare, ki se jih morda niti ne zavedamo, a so del našega vsakdana.

Jožica Lukač, ravnateljica

Video (klikni na povezavo)