Danes smo na OŠ Bakovci imeli proslavo ob dnevu državnosti.  Na ta način želimo pokazati, da se zavedamo, kako pomembno je, da vemo ceniti svoj jezik, svojo domovino in varnost, ki nam jo daje naša lepa Slovenija. Želimo tudi, da bi naši učenci začutili, kako pomembno je živeti varno, srečno in zadovoljno. Takšno življenje nam lahko nudi le lastna domovina, domovina, kjer smo rojeni.

Na proslavi so se nam pridružili tudi učenci iz naše podružnične šole v Dokležovju.

Učenci so skozi pesmi, ki so jih sestavili sami, dokazali, da je naša domovina res lahko samo ena in edina in da nam ni vseeno, kakšna je. Program smo popestrili tudi z glasbo.

Z namenom, da bodo učenci cenili in spoštovali svoj jezik in državo, je večina vsebine bila posvečena prav poudarjanju materinega jezika in pomenu  25. junija, ko bo  praznik naše države, naše domovine.

Na šoli smo gostili tudi pisatelja Toneta Partljiča, avtorja knjig, ki jih ilustrira naš učitelj Anton Buzeti. Pridružil se jima je tudi Jože Gomboc, založnik zbirke Znameniti Slovenci.

Po končani proslavi in srečanju pa smo si zaželeli prijetne počitnice v naši lepi domovini.

Melita Potočnik