Mesec dni je že od takrat, ko so učenci prvega razreda prvič prestopili šolski prag. Sedaj so se že navadili na šolsko delo, šolski red in disciplino. Tako kot je bil svečan njihov prvi vstop v šolo, je bilo svečano tudi ob njihovem sprejemu v šolsko skupnost.

Ob tem slovesnem dogodku smo za učence OŠ Bakovci in POŠ Dokležovje ter njihove starše pripravili kratek program, na katerem so nastopili učenci 2. in 3. razredov. Devetošolki Leila in Melani sta prvošolcem predstavili delo in življenje na šoli ter jih seznanili o tem, kako pomembno je, da izpolnjujemo svoje dolžnosti in uveljavljamo pravice.

Učenci devetega razreda pa so z drobno pozornostjo prvošolcem pokazali, da bodo njihovi prijatelji, na katere se bodo lahko kadar koli obrnili po pomoč.

Dragi prvošolci,

vsaka vloga v življenju prinaša veliko obveznosti in odgovornosti. Želimo vam, da bi se v šolski skupnosti dobro počutili, in verjamemo, da boste med starejšimi člani šolske skupnosti našli veliko dobrih zgledov za naprej.

Nuša Grah, mentorica skupnosti učencev šole

Marjana Fister in Sabina Rožman, razredničarki