V času od 7. 11. do 9.11.2018 se je v okviru obogatitvenega programa šest peto- in šestošolcev naše šole udeležilo tabora z naslovom Kvizi, uganke, logika. Preden smo začeli z resnim delom, smo si ogledali še turistično kmetijo Mali Raj, ki je znana po reji alpak.

Tabor je potekal v Mladinskem domu na Hodošu pod vodstvom mag. Darka Hederiha ter ostalih mentorjev. Učenci so reševali logične naloge, anagrame, rebuse, sestavljali kvize, uganke…  Zadnji dan so pripravili skupinske predstavitve in se tako potegovali za čim boljšo oceno – brez skrbi, vsi so bili »fantastični« ali celo »turbofantastični«. Manjkalo pa ni niti športnih aktivnosti ter  priljubljenih večernih kvizov. Učenci so spletli nova prijateljstva in poznanstva z učenci ostalih na taboru sodelujočih šol.

Domov smo se vrnili s prelepimi spomini in pridobljenim novim znanjem, ki ga bodo učenci prav gotovo koristno uporabili pri pouku in drugih dejavnostih. Veselimo se že našega naslednjega tabora.

Ingrid F. Škarabot, pedagoginja