V torek, 12. 2. 2019, je potekalo državno tekmovanje »Prvaki znanja« na OŠ Antona Martina Slomška na Vrhniki. Tekmovanja se je udeležila tudi ekipa iz naše šole, ki so jo sestavljali učenci Ema Kovač, Matej Novak, Jan Ostanek in Melissa Zavec, vsi učenci 9. razreda.

Skupaj se je državnega tekmovanja udeležilo 31 šol iz vse Slovenije. Torej, konkurenca je bila velika, toda naši učenci so kljub temu dosegli odličen rezultat, uvrščeni so bili v prvo polovico najboljših tekmovalcev, tako da so dobili srebrno priznanje kot ekipa. Vsem skupaj iskrene čestitke.

Če smo že bili na Vrhniki, smo izkoristili tudi malo prostega časa in smo obiskali domačijo našega slovenskega pisatelja, dramatika in pesnika Ivana Cankarja. Povzpeli smo se »Na klanec«, šli mimo lepe cerkvice in se poskušali vživeti v obdobje otroštva nekoč…

Na klancu smo za trenutek uživali v čudovitem pogledu na sončno Vrhniko……

Melita Potočnik