Danes smo učenci od 6. do 9. razreda opravili delni kulturni dan. Odpravili smo se v Gledališče Park v Mursko Soboto in si ogledali predstavo Kit na plaži.
Glavna junakinja v predstavi, ki je nastala po po knjigi  Vinka Möderndorferja, je Nika, malce nenavadna osnovnošolka. Z družino se je preselila v nov kraj in obiskuje novo šolo.Tu se spoznava z novimi sošolci, novimi učitelji in z novimi težavami. Poskuša navezatiki stike in najti nove prijatelje. Skozi igro pa se nam počasi razkriva tudi Nikina skrivnost. To je njen brat Igor s svojo drugačnostjo.
Kit na plaži je igra, ki nam neprisiljeno, a jasno, z močjo igre sporoča neko bistveno resnico: resnico o drugačnosti.
Gotovo se je dotaknila tudi otrok, saj se z drugačnostjo srečujemo nenehno in jo zato moramo znati sprejemati. Dobro je, da se učenci tega naučijo tudi  s pomočjo gledališke igre.
Marija Antolin