POŠ DOKLEŽOVJE

V petek, 15. 11. 2019 smo na podružnici v Dokležovju izvedli naravoslovni dan z naslovom Dan slovenske hrane. Ob soju svečk smo se v prijetnem vzdušju najprej okrepčali s slovenskim tradicionalnim zajtrkom, nato pa nestrpno pričakovali obisk čebelarjev. Pridružili so se nam tudi otroci vrtca Dokležovje ter z zanimanjem poslušali predstavitev o čebelicah, njihovem življenju in njihovem pomenu za človeka. Čebelarja sta z veseljem odgovarjala tudi na vprašanja otrok. Ta dan so nam popestrile tudi babice naših učencev, ki so pomagale pripraviti tradicionalno prekmursko jed. Učenci so v delavnicah še izdelovali prehransko piramido, čebelice iz papirja, naučili pa so se zaplesati tudi čebelji ples. Zadovoljni in s polnimi želodčki smo se strinjali, da je bil dan zelo lep in poučen ter, da si želimo še več podobnih dejavnosti.

Barbara Štrakl

OŠ BAKOVCI

Tudi na OŠ Bakovci smo imeli naravoslovni dan na temo Dan slovenske hrane. Zjutraj smo učenci in zaposleni imeli zajtrk, nato smo vsi skupaj ob glasbeni spremljavi zapeli pesem Čebelar, potem pa smo po razredih izdelovali sadne smootije, sadna naboda, spekli okusno pecivo iz jabolk, delali plakate na temo sadja in zelenjave. Učenci drugega in tretjega razreda pa so si ogledali kmetijo Meolic. Dan je bil zelo zanimiv in pester.

Marjana Fister