Zadnji dan v tednu otroka je bil naš kulturni dan.

Povabili smo nekdanje učitelje, ki so nam radi pripovedovali o tem, kako je bilo v šoli, ko so poučevali v Bakovcih in v Dokležovju.

V spominih so segli še v čas njihovega otroštva, ko je bila šola veliko drugačna od današnje šole. A ker so radi hodili v šolo, so postali učitelji in poučevali mnoge generacije otrok. Seveda pa so kot učitelji na vasi poprijeli še za mnoga druga opravila. Tako so prispevali k novi šoli, v katero hodimo mi danes.

Pridružili so se nam tudi vaščani, ki so bili nekoč  učenci bakovske šole. Vsi smo ugotavljali, da je šolski prostor bil drugačen, a pouk pa je že takrat od učencev zahteval zbranost in  prizadevnost.

Veseli smo, da nam  v sodobni šoli tehnologija pomaga pri učenju in zato smo si še ogledali film o zgodovini šolstva na naših tleh.

Marija Antolin