Kot vsako leto, smo našo šolo tudi letos zastopali na medobčinskem otroškem parlamentu, ki je tokrat potekal na daljavo. V aktivnostih na temo poklicev so se pomerili učenci iz različnih šol, v nalogah pa smo se preizkusili tudi mentorji in se ob tem zabavali ter še kaj novega naučili. Svoje vtise o dogajanju sta podelili predstavnici OŠ Bakovci, Taja in Eva.

Taja Lukač, 7. a. :

»24. februarja sem se udeležila 31. šolskega parlamenta, ki ga je pripravila OŠ 2 MS. Najprej je bil uvodni program in kratek filmček o glasbi. Potem je spregovoril tudi »najmehanik«. Za uvodnim programom smo se razdelili v skupine in pričeli reševati sobe pobega. Bilo je zelo zabavno! Ključno pa je bilo to, da smo se znali poslušati. Na koncu nismo zmagali, a je vseeno bilo zabavno. Spoznala sem tudi veliko novih ljudi iz različnih šol.«

Eva Novak, 6. a:

»Na medobčinskem otroškem parlamentu sem se imela zelo lepo. Bili smo v vlogi ujetnika v sobi pobega. Morali smo rešiti logične uganke na temo “Poklici ” in se tako s skupnimi močmi rešiti iz te sobe. Pri tem je največjo vlogo igralo timsko delo. Udeleženci se med sabo nismo poznali, kar pa je še toliko bolj štelo, saj smo tako sklenili marsikatero prijateljstvo in se prebili do konca. Geslo iz sobe pobega so bile SANJE. Ugotovili smo, da moramo pri izbiri poklica le verjeti  svojim sanjam in poslušati srce.«

Kakršnakoli bo že poklicna prihodnost naših učencev, naj jim njihov poklic prinese srečo in zadovoljstvo. 

Nuša Grah,

mentorica SUŠ