V soboto, 9. 10. 2021, je potekal prvi osnovnošolski debatni turnir na državni ravni v letošnjem šolskem letu.

Debatnega turnirja so se udeležili tudi naši učenci in že prvič dosegli izjemen uspeh.

Debatna skupina Veverički, ki so jo sestavljali Aljaž Rogan iz 6. razreda, Eva Novak iz 7. razreda in Kiara Katalinič iz 9. razreda, je bila prva med debaterji začetniki in četrta med vsemi debatnimi ekipami.

Naši učenci so se odlično odrezali tudi posamezno, saj je Eva Novak med debaterji začetniki dosegla izjemno prvo mesto, v skupnem seštevku pa drugo, Kiara Katalinič pa odlično drugo mesto v kategoriji začetnikov in skupno tretje mesto.

Zelo dobro se je odrezala tudi debatna skupina Zlate ribice, ki so jo sestavljale Ela Marič, Evelina Volkar in Nuša Bojnec iz 9. razreda, kar je zagotovo dobra popotnica za novembrski vseslovenski debatni turnir, ko bomo zopet stiskali pesti za naše debaterje.

mentorica Janja Adanič Vratarič