V soboto, 4. decembra, je potekal 3. državni osnovnošolski debatni turnir v letošnjem šolskem letu.

Tokratni državni debatni turnir je bil v celoti »impromptu«, kar pomeni, da so debaterji za vse tri debatne trditve izvedeli in se nanje v celoti pripravili na samem turnirju.

Ekipa Veverički, ki so jo sestavljali Aljaž Rogan, Kiara Katalinič in Eva Novak, je dosegla 1. mesto med začetniki in 5. mesto med 21 debaterskimi ekipami iz cele Slovenije. Ekipa Zlate ribice, ki sta jo tokrat sestavljali Evelina Volkar in Nuša Bojnec, pa je dosegla 2. mesto med začetniki.

Naši debaterji so se tudi kot posamezniki izvrstno odrezali. Eva Novak je bila med debaterji začetniki prva, Evelina Volkar in Nuša Bojnec sta si razdelili drugo mesto, Kiara Katalinič pa je bila med začetniki četrta.

Čestitke vsem našim debaterjem!

Janja Adanič Vratarič, mentorica