Prvošolci smo imeli v petek, 13. 5. 2022, naravoslovni dan. Obiskala nas je učiteljica in čebelarka Alenka Kolenko, ki nam je predstavila delo čebelarja in nas popeljala v skrivnostni svet čebel. Spoznali smo, kdo sestavlja čebeljo družino in kako imajo čebele razporejene vloge v družini. Pokazala nam je tudi pripomočke, ki jih uporabljajo čebelarji pri delu na terenu. Poizkusili smo pridelke iz čebeljega panja: več vrst medu, cvetni prah in propolis.

Iz čebeljega voska smo naredili svečke, ki smo jih odnesli domov. Ogledali smo si tudi učni čebelnjak, ki stoji na šolskem dvorišču, film o čebelah in razstavo o čebelah v šolski jedilnici.

Zahvaljujemo se učiteljici Alenki Kolenko, ki nam je pomagala pri izvedbi naravoslovnega dne. Bilo je zanimivo, poučno in pestro.

Marjana Fister