V ponedeljek, 25. 3. 2024, smo z našo šolsko gledališko skupino premierno uprizorili gledališko predstavo Vse, razen hotela.

V dopoldanskem času so si jo ogledali učenci OŠ Bakovci in POŠ Dokležovje, ob 16. uri pa smo se predstavili staršem in zainteresirani javnosti.

Nastopajoči:

Ajša: Eva Novak

Juš: Eva Žlebič

Janja: Lara Bojnec

Marička: Ela Varga

Gregor: Aljaž Rogan

Tonči: Dan Katalinič

Tovarišica: Laura Petek

Žuža: Eva Hajduk (Nuša Grah)

Nensi: Ajša Erjavec

Gost 2: Rok Režonja

Režija: Nuša Grah

O predstavi:

Predstava, ki je nastala po dramski predlogi Jakobine Bračič, nas popelje v čas tik pred začetkom slovite desetdnevne vojne na Slovenskem. Potopimo se v svet odraščajočih osmošolcev, ki se željni dogodivščin odpravijo na dvodnevni izlet v Piran. Skozi dialoge izvemo, da se med njimi pletejo simpatije, prihaja tudi do manjših prepirov, a v ključnih trenutkih družba najstnikov z razredničarko dokaže, da so ena celota, ki zna držati skupaj. Kako se bo končala njihova pustolovščina? Kje je hotel na Pomorski 15? Ali bo to noč, ki jih bo za vedno spremenila in se je bodo spominjali, ko bodo že odrasli? Na prvi vtis lahkotna predstava, ki pričara nekaj nostalgije, se dotakne tudi resnejših življenjskih tem in nosi globoko sporočilo, do katerega se lahko dokoplje pozoren in občutljiv gledalec in ga seveda razume skozi lastno izkušnjo in perspektivo.

Zahvaljujemo se vsem, ki so nam pomagali pri pripravi in izvedbi. Hvala KS Bakovci za uporabo dvorane.

Nuša Grah, mentorica gledališke skupine